noscript>

Riodiolė - auksinė šaknis

Ar ženšeniui yra lygių augalų savo galia? Taip – tai rausvoji rodiolė. Jos efektyvumas pasireiškia per 30 min ir tęsiasi 4-6 val.

Ekstrakto unikalias vaistines savybes lemia du cheminiai junginiai– salidrozidas ir rozavinas. Abi veikia CNS ir gerina psichologinę būklę ir fizinę sveikatą. Salidrosidas – yra atsakinga už raumenų ląstelių indukavimą, kad sugertų daugiau gliukozės, beveik imituoja insulino poveikį. Rozavinas – mažina kortizolio lygį.

Mokslininkai nustatė iki 140 cheminių junginių: fenolinių junginių, cukrų, organinių rūgščių, eterinių aliejų, mineralinių medžiagų, mikroelementų (ypač mangano).

Nuo kitų adaptogenų rodiolė skiriasi tuo, kad aktyviai veikia skersinių ir išilginių raumenų audinius, įskaitant ir širdies raumenį. Pavartojus šio augalo raumenys sustiprėja, didėja ištvermingumas.

Rodiolių poveikis:

  • Suteikia energijos ir fizinės ištvermės. Skatina energijos gamybą, ATP sintezę, mažina fizinį bei psichologinį nuovargį, užtikrintai gerina ištvermę. Turi stimuliuojamąjį poveikį, panašų į kofeino, tačiau, skirtingai nei pastarasis, nesukelia drebulio.
  • Padeda išvengti įtampos ir nerimo. Šios medžiagos anksiolitinis poveikis atsiranda dėl sąveikos su neuromediatoriais dopaminu ir seratoninu (lemia laimės, nerimo, malonumo ir atlygio jausmus).
  • Mažina kortizolio lygį. Kortizolis yra hormonas, kurį pajutus baimę ar stresą išskiria antinksčiai. Padidėjęs kortizolio lygis – vienas pagrindinių sveikatos ir geros savijautos priešų (sukelia riziką susirgti skydliaukės ir širdies ligomis, neigiamai veikia pažintines smegenų funkcijas ir atmintį, išauga rizika susirgti depresija ir kitomis psichinėmis ligomis) Nustatyta, kad kortizolis susijęs su sparčiu senėjimu ir trumpesniu gyvenimu. Taip pat neigiamai veikia visą imuninę sistemą.
  • Gerina dėmesio koncentraciją ir pažintines smegenų funkcijas. Ekstraktas pasižymi subtiliu psichostimuliaciniu poveiki, gerina kognityvines funkcijas patiriant stresą ar jaučiant nuovargį. Taip pat pagerėja koncentracija ir kūrybinio mąstymo gebėjimai. Dėl sudėtyje esančio salidrozido šis preparatas mažina oksidacinio streso poveikį bei stabdo beta-amiloidinių plokštelių formavimąsi, tad gali būti vartojamas Alzheimerio ligos profilaktikai, polinkiui į neurodegeneracines ligas.
Dalintis