noscript>

Ženšenis

Aukštos kokybės produktus pagaminti įmanoma tik iš kokybiškiausių žaliavų. Yra daugybė ženšenio rūšių, skiriasi jų kilmė, šaknų amžius, paruošimo būdai. GERIMAX produktuose naudojama tik botaniko C.A.Meyer pristatyta vadinamojo „baltojo“ ženšenio rūšis Panax ginseng C.A.Meyer, auganti Šiaurės Kinijoje ir Korėjoje. Tyrimais įrodyta, kad būtent ši ženšenių rūšis yra veiksmingiausia.

Aukščiausia kokybė už Jūsų pinigus

Mūsų pastangos ir investicijos į mokslinius tyrimus atsispindi aukščiausios kokybės produktuose, kuriuos galime pasiūlyti už patrauklią kainą. Dėl šios priežasties esame vertinami savo klientų Lietuvoje ir Europoje. Šveicarijos įmonės ICERTIAS (International Certification Association GmbH) 2019…
Plačiau

Ženšenis – unikalus adaptogenas

Ženšenis (lot. Panax ginseng) yra daugiametis augalas, augantis tik Šiaurės pusrutulyje, priskiriamas adaptogenams. Žodis adaptogenas kildinamas iš lotyniško žodžio adepto, kuris reiškia pritaikau ir sudurtinių žodžių antrosios dalies genas [gr. genos – giminė, kilmė], suteikiančio atsiradimo, susidarymo reikšmę. Augalai,…
Plačiau
widescreen picture, caucasian scientist in blue lab suit trying to fix manufacture machine with shafts in clean factory

Kodėl svarbi žaliavos standartizacija?

Aukščiausios kokybės produktus pagaminti įmanoma tik iš kokybiškiausių žaliavų. Yra daugybė ženšenio rūšių, skiriasi jų kilmė, šaknų amžius, paruošimo būdai. Augalinio preparato standartizacija – tai preparato veikliosios medžiagos ir gatavo produkto farmacinių (fizinių – cheminių,…
Plačiau

Ženšenio poveikis moterims, ypač menopauzės metu

Ženšenių preparatai reguliuoja menstruacinį ciklą (koordinuoja estrogenų ir progesterono sintezę), šalina premenstruacinį sindromą. Menopauzė – stresinis moters amžiaus laikotarpis, pasireiškiantis miego sutrikimu, nuovargiu, „karščio“ bangomis, padidintu dirglumu, gleivinių sausėjimu ir t.t. Tyrimais in vivo nustatyta,…
Plačiau

Ženšenio įtaka kūno svoriui

Ženšenio ekstraktas reguliuoja metabolinius procesus, ypač veikia angliavandenių apykaitą. Esant nutukimui ar antsvoriui neretai stebima maisto suvartojimo reguliatoriaus – leptino, sumažėjusi koncentracija. Leptinas – peptidinės kilmės citokinas, priklausantis interleukino-6 (IL-6) šeimai, sintetinamas adipocituose ir išskiriamas…
Plačiau

Ar ženšenis turi nerimą ir įtampą mažinantį poveikį?

Priklausomai nuo ženšenių preparatų dozių, pasireiškia skirtingas augalo poveikis: mažomis dozėmis (40 – 80 mg per parą) vartojamas ženšenis didina budrumą bei silpnina slopinimo procesus, o didelėmis (iki 3 g per parą) – atvirkščiai, t.y.,…
Plačiau

Koks ženšenio poveikis miego kokybei?

Panax ginseng C. A. Meyer moduliuoja nervų sistemą. Tyrimuose in vivo stebėtas kininių ženšenių ekstrakto ginsenozidų Rb1, Rb2, Rc poveikis miego, sukelto heksobarbitalio, ilgesnei trukmei. Yra žinoma, kad augalo ekstraktas veikia neuromediatorius, miego-būdravimo ciklą. Elektroencefalogramos…
Plačiau

Adaptogenų svarba ir poveikis organizmui

1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas“. Farmakodinaminę adaptogeninių medžiagų chrakteristiką aprašė Brekhman ir Dardymov 1969 m.: adaptogenas yra netoksiškas vartotojui, turi nespecifinį farmakologinį poveikį ir veikia, didindamas atsparumą įvairiems biologiniams, fiziniams ir…
Plačiau

Ginsenozidai. Kokia svarba ir poveikis organizmui?

Ženšenių šaknų ekstraktas standartizuojamas pagal ginsenozidus (damarano ir oleanolio rūgšties darinius, t.y., triterpeninius saponinus). Žaliavoje yra pentaciklinių ir steroidinių triterpeninių saponinų mišinys. Bendras ginsenozidų kiekis žaliavoje negali būti vienintelis lemiamas kokybinis veiksnys, svarbus yra tam…
Plačiau

Ženšenis pasirūpins tavo energija studijų metu

Mokyklos baigimas, studijos – nuolatinis smegenų darbas. Organizmui bus lengviau, jei negalėdami skirti pakankami laiko miegui ir poilsiui, egzaminų ir studijų metu pasitelksite priemones, kurios padės grąžinti fizinį ir protinį aktyvumą, padės įveikti stresą ir…
Plačiau

Nepavelkate kojų? 7 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos. Kai kurie netgi atitolina senatvę. Štai keletas patarimų,…
Plačiau

Kiek vitaminų ir mineralų prarandame virtuvėje?

Maistą sau ar šeimai ruošiame kone kasdien ir norime, kad mūsų patiekalai užtikrintų pilnavertę mitybą. Juk iš maisto turime gauti visas organizmui reikalingas naudingąsias medžiagas. Tačiau ar žinote, kad termiškai apdorojant produktus dalis juose esančių…
Plačiau

Ar su maistu gauname pakankamai vitaminų ir mineralų?

Paradoksas – apie sveiką mitybą kalbama daug ir išsamiai, tačiau mūsų mitybos įpročiai vis tiek blogėja. Lietuvos mitybos specialistų atlikti naujausi tyrimai1 rodo, kad daugumos mūsų šalies gyventojų mityba yra nepilnavertė, rinkdamiesi maistą labiau galvojame…
Plačiau