noscript>

Ženšenio poveikis moterims, ypač menopauzės metu

Ženšenių preparatai reguliuoja menstruacinį ciklą (koordinuoja estrogenų ir progesterono sintezę), šalina premenstruacinį sindromą.

Menopauzė – stresinis moters amžiaus laikotarpis, pasireiškiantis miego sutrikimu, nuovargiu, „karščio“ bangomis, padidintu dirglumu, gleivinių sausėjimu ir t.t. Tyrimais in vivo nustatyta, kad ženšenių preparatų vartojimas retina „karščio“ bangų dažnį, teigiamai veikia termoreguliaciją, skatindamas kortikotropino (AKTH, adrenokortikotropininio hormono) išsiskyrimą. Šis hormonas skatina kortizolio sekreciją, yra svarbus organizmo adaptacijos reakcijoms. Kortikotropinas aktyvina angliavandenių ir riebalų oksidaciją, atsakingas už energijos gamybą, taip pat skatina steroidogenezę, iš dalies mineralkortikoidų bei lytinių hormonų gamybą.

Ženšenis gerina miego kokybę, mažina nuovargį. Ginsenozidai gali sėkmingai prisijungti prie GABA receptorių ir mažinti nerimo simptomus, stabilizuoti centrinę nervų sistemą. Taip pat nustatyta, kad vartojami ženšenių preparatų triterpeniniai saponinai – ginsenozidai, menopauzės laikotarpiu veikia panašiai kaip selektyvūs estrogenų moduliatoriai, pvz., slopino makšties gleivinės atrofiją, intensyviau vyko gleivinių epitelio regeneracija.

Taigi, augalas adaptogenas – ženšenis, padeda palaikyti homeostazę ir menopauzės laikotarpiu.

Dalintis