noscript>

Apie ženšenį

Aukščiausios kokybės produktus pagaminti įmanoma tik iš kokybiškiausių žaliavų. Yra daugybė ženšenio rūšių, skiriasi jų kilmė, šaknų amžius, paruošimo būdai. GERIMAX produktuose naudojama tik botaniko C.A.Meyer pristatyta vadinamojo „baltojo“ ženšenio rūšis Panax ginseng C.A.Meyer, auganti Šiaurės Kinijoje ir Korėjoje. Tyrimais įrodyta, kad būtent ši ženšenių rūšis sveikatinimo požiūriu yra veiksmingiausia. Patentuotas GGE® ženšenių ekstraktas ruošiamas iš 3-5 metų brandos augalų šaknų. Tai yra kokybiškiausia ženšenio žaliava.

Ženšenis Rytų medicinoje gerbiamas ir vartojamas jau tūkstančius metų. Apie teigiamą šio augalo šaknų poveikį rašoma seniausiuose kinų medicinos raštuose. Sveikatinimo tikslais jį plačiai vartojo ir Šiaurės Amerikos indėnai.

Ženšenio sudėtyje yra visas kompleksas biologiškai aktyvių medžiagų: eterinių ir kitų aliejų, fermentų, mikroelementų, C ir B grupės vitaminų, fitoestrogenų, cukrų, pektinų, daug krakmolo, ekstraktinių bei kitų medžiagų. Teigiamą ir daugybe tyrimų įrodytą poveikį lemia ženšenio ekstrakte esantys ginsenozidai, dar vadinami triterpeniniais saponinais. Jie pasižymi tonizuojančiomis adaptogeninėmis savybėmis, padeda kovoti su stresu ir nuovargiu.
Tačiau ginsenozidai, kurių žinoma apie 30 rūšių, gali turėti ir raminantį, ir stimuliuojantį poveikį. Tai priklauso nuo kiekybinio skirtingų ginsenozidų rūšių santykio. Tam, kad poveikis būtų subalansuotas, vaistinę augalinę žaliavą būtina standartizuoti, tai yra nustatyti tikslų veikliųjų medžiagų kiekį ekstrakte.

GGE® ženšenių ekstraktas, naudojamas GERIMAX produktų gamyboje, yra griežtai standartizuotas – tai reiškia, kada tiksliai kontroliuojama, koks ženšenio veikliųjų medžiagų kiekis yra rekomenduojamoje paros normoje. Pavyzdžiui, kiekvienoje GERIMAX MULTI ACTIVE tabletėje yra ne mažiau 4 mg ginsenozidų.

Ženšenis padeda organizmui prisitaikyti ir apsisaugoti nuo nepalankių veiksnių: didina darbingumą, mažina nuovargį. Ženšenį patariama vartoti esant silpnumui, nuovargiui, kai sunku susikoncentruoti ar sveikstant po ligos. Ženšenis padeda palaikyti protinį ir fizinį aktyvumą bei atgauti jėgas. Tyrimai rodo, kad ženšenis pagerina atmintį ir atidumą atliekant svarbias užduotis. Tūkstančius metų ženšenis vartojamas kaip afrodiziakas, kuris didina fizinę ir lytinę ištvermę.Ženšenį vartojant kasdien ryškus jo poveikis pastebimas jau po kelių savaičių. Geriausias ženšenio poveikis juntamas tada, kai jis vartojamas kartu su kitais žmogaus gyvybinei veiklai būtinais komponentais – vitaminais, mikroelementais. Kartu šios vertingos medžiagos suaktyvina organizmo biocheminius procesus, gerina metabolizmą, ryškiau atsiskleidžia ženšenio ekstrakto poveikis.